Namuose turimos priemonės galinčios padėti sumažinti bičių, širšių ar uodų įgėlimo sukeltą skausmą

Pavasarį bundant gamtai pievose ir laukuose pasigirsta vabzdžių dūzgimas. Nubudusios iš žiemos miego bitės ir širšės ieško maisto ir medžiagų savo namų statybai. Šie vabzdžiai yra naudingi, bet kartais žmogui susidūrus su jais šie gali įgelti gindamiesi ar gindami savo namus ir šeimą.

Bitė

Bičių geluonyje yra medžiagos turinčios skruzdžių rūgšties todėl jų geluonies nuodai yra rūgštinės prigimties.  Bitės įgėlimui neutralizuoti tinka priemonės tokios kaip maistinė soda. Bitės skirtingai nei širšės geldamos palieka geluonį kurį reikia ištraukti.

Širšė

Širšės skirtingai nei bitės gali gelti daug kartų. Širšės geluonyje yra medžiagos kurių sudėtyje yra bazinių junginių tokių kaip histaminas, dopaminas ir kt. Tai yra šarminės prigimties medžiagos kurios ir sukelia stiprų niežėjimą ir skausmą. Įgėlimo vietą patepus silpnu rūgšties tirpalu, tokiu kaip  obuolių actas,  šis  neutralizuoja šarminį geluonies išskirtą skystį ir malšina skausmą.

Uodas

Obuolių actas taipogi naudojamas malšinti skausmą ir mažinti patinimus uodų įgėlimo vietose.

Straipsnyje aprašyta informacija yra pažintinio pobūdžio. Todėl Jeigu po vabzdžių įgėlimo pasireiškia alerginė reakcija tinimas, dusulys galvos svaigimas ar kitokie sveikatos sutrikimai, tuomet reikia nedelsiant skambinti į pirmąją medicininę pagalbą. Žmonėms kurie gyvena labiau rizikingose vietovėse kur gali susidurti su vabzdžiais ir yra alergiški  patartina pasitarus su gydytoju įsigyti ir turėti antihistamininių ar kitų veiksmingų vaistų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *